Chcesz wyjechać na wakacje i pozwiedzać jakieś ciekawe europejskiej miasto, ale nie stać Cię na nocleg? Na szczęście jest couchsurfing.

Koszty noclegu to jeden z głównych wydatków, z jakimi się trzeba się liczyć, planując wakacje. Na szczęście istnieje jego całkowicie bezpłatna alternatywa w postaci couchsurfingu. To nowa nietypowa forma turystyki polegająca na tym, że ludzie z całego świata oferują bezpłatny nocleg w swoim mieszkaniu. Jeśli chcemy np. pozwiedzać Saint Tropez, wystarczy, że znajdziemy ofertę couchsurfingu od kogoś z mieszkańców Saint Tropez itd. W zamian powinniśmy jedynie zaproponować możliwość noclegu w naszym mieszkaniu.

Couchsurfing to nie tylko nietypowa forma pozwalająca na tańsze zwiedzanie miast na całym świecie, ale też jednoczesna możliwość poznania z bliska kultury danego kraju. Mieszkając w czyimś prywatnym mieszkaniu, możemy zobaczyć ich codziennie życie, zwyczaje, jedzenie itd. To także okazja do zawarcia przyjaźni z ludźmi z najróżniejszych zakątków świata.

Aby skorzystać z couchsurfingu, wystarczy znaleźć odpowiednią stronę w Internecie (np. www.couchsurfing.org) i się na niej zarejestrować.