Utarło się przekonanie, że najlepiej pracuje ten pracownik, który musi się stawić w firmie, którego jesteśmy w stanie cały czas kontrolować podczas pracy i który będzie pracował tylko dla nas, bo wówczas będzie najbardziej lojalny. Jednak prawda jest taka, że tego typu rozwiązanie wiąże się z ogromnymi kosztami, bo musimy zapewnić odpowiednie stanowisko pracy, musimy dopilnować, aby taki pracownik miał jak najwięcej zajęć i należy mu również wypłacać co miesiąc ustaloną kwotę wynagrodzenia, nawet jeśli wiemy, że miał mniej zadań do wykonania niż normalnie. Nic więc dziwnego, że przy tak wysokich kosztach utrzymania pracownika, coraz więcej firm jest zainteresowanych tym, co oferuje im outsourcing, a więc wykonywanie określonych zadań na rzecz firmy, ale przez zewnętrzne podmioty.

Jak to się sprawdza w księgowości?

Zastanawiamy się, na ile outsourcing usług sprawdza się w przypadku księgowości i czy w ogóle warto myśleć o tym, aby go wykorzystać? Prawda jest taka, że dzięki tego typu rozwiązaniom oszczędzamy sporo miejsca w firmie, bo nie musimy organizować miejsca pracy. Co więcej, zyskujemy na tym również sporo pieniędzy, bo nie musimy wyposażać takiego miejsca, a więc inwestować w komputer, telefon, biurko, krzesło czy wiele innych rzeczy. To oznacza, że zarówno tę przestrzeń, jak i pieniądze, możemy znacznie lepiej wykorzystać.

W taki sposób, aby faktycznie miało to wpływ na rozwój naszej firmy i to, że będzie ona bardziej konkurencyjna. W przypadku outsourcingu księgowość ma swoje miejsce pracy, w którym będzie musiała zapewnić bezpieczeństwo naszym dokumentom, ale to wszystko będziemy mieli zagwarantowane w umowie, więc tak naprawdę sami niczym nie będziemy musieli się przejmować. Wiele spraw będziemy mogli ustalić drogą telefoniczną lub mailową, konieczne dokumenty będziemy mogli dostarczyć do takiej firmy outsourcingowej osobiście, ktoś z jej pracowników po nie będzie mógł przyjechać, albo będziemy mogli je wysłać kurierem.

Tego typu kwestie są bardzo dokładnie ustalane już na samym początku, przy podpisywaniu umowy, a więc nie powinno być żadnych problemów, przy tego typu współpracy.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy nie skorzystać z możliwości, jakie daje nam outsourcing księgowości, to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jaką firmą podpisujemy umowę. Od jak dawna działa ona na rynku, jakie ma doświadczenie, czy zajmuje się dużymi firmami czy małymi, jakie są opinie na jej temat.

Im bardziej profesjonalnie będzie nam się prezentowała dana firma, im lepiej będzie nam się rozmawiało z jej pracownikami, tym większa będzie szansa, że będziemy zadowoleni z naszej decyzji. To specjaliści, którzy chociaż opiekują się wieloma firmami, to do każdej podchodzą z pełnym zaangażowaniem, dlatego warto im zaufać. Zobaczmy jak wiele możemy zyskać, jeśli zdecydujemy się na ofertę, jaką ma dla nas outsourcing księgowości.